Zdroj: redakce

Do aplikace Mapy Google na zařízeních s Androidem přibyly semafory

Již začátkem letošního léta Google do svých map přidal novou funkci, a to zobrazení semaforů, týkalo se však jen hrstky uživatelů. Nyní ale došlo k hromadnému zpřístupnění nové funkce pro všechny uživatele. Ikony semaforů by se tak od nynějška měly zobrazovat všem (u nás v redakci semafory do Aplikace Google Maps na Androidu skutečně přibyly).

Novou funkci přitom není potřeba nikde ručně zapínat, do map totiž přibyla automaticky. Zdá se také, že novinka nedoznala žádných změn, jelikož ikony vypadají stejně, jako ty, které se na některých zařízeních objevily již začátkem léta. Ikona semaforu je tedy na mapě zobrazena jako klasický černý ovál s červeným, žlutým a zeleným puntíkem uvnitř.

Semafory se na mapě ukazují na všech místech, kde jsou reálně umístěny, přičemž jejich velikost se automaticky přizpůsobuje velikosti, v níž máte mapu zobrazenou (při zoomování se tedy jejich velkost mění). A uživatelé je mohou sledovat jak při běžném procházení mapy, tak při navigaci z místa na místo. Díky tomu mohou řidiči například zjistit důvod náhlého zpomalení provozu.

Bohužel semafory jsou do mapy zaneseny pouze pro území USA. V Evropě (včetně České republiky) i dalších metropolích světa prozatím schází. Čeští uživatelé ji tak nejspíš jen tak nevyužijí. Očekáváme však, že Google tuto funkci postupně rozšíří do více světových zemí. Přestože nejde o nijak převratnou novinku, může se některým uživatelům hodit.

Zdroj: androidpolice.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.