Foto: Unsplash

Do chytrých televizorů Samsung přibude podpora Google Stadia a Nvidia GeForce Now

Samsung si na začátek letošního roku připravil skvělou zprávu – do celé řady chytrých televizorů této společnosti přibude podpora Google Stadia a Nvidia GeForce Now pro cloudové hraní v rámci nového „herního centra“. Třetí cloudovou herní službou v tomto centru bude Utomik.

„Samsung Gaming Hub umožní hráčům rychleji objevovat oblíbené hry a vrhat se do nich prostřednictvím herních streamovacích služeb. Hráči budou mít přístup k rozsáhlé knihovně her díky partnerství společnosti Samsung s předními společnostmi v oboru – GeForce Now, Stadia a Utomik – a to je jen začátek,“ uvedl Samsung.

Prozatím ale není jasné, zde bude Google Stadia podporovat také rozlišení 4K. Zdá se, že pokud se tak stane, je nepravděpodobné, že se jej dočkáme i u GeForce Now, protože toto rozlišení je v současnosti omezeno pouze na Shield TV.

Gaming Hub na televizorech značky Samsung bude podporovat také konzole připojené přes HDMI, přičemž ovládání nabídne podporu „passthrough“, což je pravděpodobně termín, jenž vyjadřuje, že tyto cloudové služby by mohly používat stejný ovladač jako konzole. Při uvedení na trh budou zřejmě podporovány ovladače PlayStation a Xbox.

Aktuální oznámení Samsungu přichází jen několik měsíců poté, co LG přineslo Stadia a GeForce Now do některých svých nejnovějších televizorů. Samsung tedy není první, ve svých nových televizorech ale nabízí například také podporu zobrazování NFT (non-fungible tokenů) či Eco Remote, který umí nabíjet pomocí rádiových vln z domácího internetového routeru.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.