Foto: Epic Game

Do Epic Games Store přibudou nové funkce, které rozšíří možnosti komunikace mezi hráči

Jednou z hlavních priorit Epic Games Store v letošním roce je přidání funkcí, které hráče snáze spojí s přáteli a herními tituly, které preferují. Společnost Epic Games se proto rozhodla ve svém obchodě některé stávající funkce vylepšit a jiné přidat.

Na svém blogu zveřejnila konkrétní plány, které zahrnují například Party System. Ten by měl hráčům do budoucna usnadnit vzájemnou komunikaci, jelikož bude zahrnovat jak hlasový, tak textový chat ve stylu oblíbené platformy Discord. V rámci něj se mezi sebou hráči budou moci domluvit na společné hře, sdílet tipy na zajímavé herní novinky apod.

Nová služba bude zahrnovat „párty okno“, což bude místo vyhrazené pro konání sdílených akcí. V tomto okně se sejdou všichni pozvaní hráči, kteří spolu budou moci komunikovat, sdílet videa, hrát apod. Epic doufá, že v rámci těchto akcí si hráči budou předávat zkušenosti a tipy na zajímavé herní tituly. Velkou výhodou přitom bude, že párty nebude vázána na jediného člena. Pokud se proto akci rozhodnete opustit, můžete. Stejně tak bude možné pozvat další hráče, ale také párty uzamknout, aby se jí nikdo další nemohl zúčastnit.

Pokud navíc hráč bude chtít hrát a zároveň být přítomen na párty, nic mu v tom nebrání. Během hry totiž bude možné zobrazit „párty okno“ a paralelně se věnovat samotné hře i komunikaci s ostatními hráči.

Již v březnu Epic plánuje přidat další vylepšení, které nazval Karta hráče. Pokud na panelu přátel kliknete na některého z nich, zobrazí se vám karta hráče. Zde budou přehledně zobrazeny všechny důležité informace, včetně společných přátel. Kromě toho pomocí ní budete moci kamaráda například pozvat na již zmiňovanou párty. Navíc bude vylepšeno také vyhledávání, přehlednější minimalizované zobrazení panelu s vašimi přáteli a třeba také tlačítko Nerušit, které zajistí, abyste při hře nebyli ostatními vyrušováni.

Ačkoli tyto změny pravděpodobně nepřesvědčí některé hráče, aby přešli na platformu Epic Games, stávající fanoušky mohou potěšit.

Zdroj.: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.