Foto: se svolením Asobo Studio

Do Microsoft Flight Simulatoru zamířilo nejtěžší letadlo světa

Nejtěžší letadlo světa s největším rozpětím křídel na světě, strategický nákladní letoun Antonov An-225 Mrija, bylo zhruba před rokem zničeno během prvních dnů ruské invaze na Ukrajinu. Nyní se však opět vznese do oblak, i když pouze v rámci Microsoft Flight Simulatoru.

Na Ukrajině postavený letoun Mrija byl ultratěžký proudový transportní letoun se šesti dvouproudovými motory. Byl to nejtěžší letoun, jaký byl kdy postaven, a měl největší rozpětí křídel ze všech letadel (88,4 metrů). Poprvé vzlétl v roce 1988 a primárně sloužil k přepravě velkých a těžkých nákladů (sovětských raketoplánů, tanků, dieselových lokomotiv či desítek automobilů najednou).

Zajímavostí je, že ačkoli v minulosti probíhaly přípravy na druhý letoun Mrija, nikdy nebyl dokončen. Plány na rekonstrukci letadla s využitím částí zničeného prvního stroje však existují. Očekává se, že projekt bude stát přes 500 milionů dolarů. Na jeho realizaci by měly přispět právě i peníze získané z prodeje virtuální verze letou Antonov An-225 Mrija pro Microsoft Flight Simulator.

Novinka je pro PC k dispozici již nyní, pro Xbox Series X/S a cloudové verze bude dostupná již brzy. Mrija stojí 20 dolarů, přičemž veškerý výtěžek z prodeje půjde na úsilí společnosti Antonov Corporation o rekonstrukci letadla Mrija.

Zdroj: engadget.com