Do on-line obchodu Microsoftu se vrátily laptopy Huawei

Laptopy společnosti Huawei se znovu objevily v on-line obchodě Microsoftu– několik týdnů poté, co z něj podle všeho kvůli sankcím americké vlády zmizely. Konkrétně jsou zde opět dostupné modely MateBook 13, MateBook D a MateBook X Pro.

Microsoft, který se ke stažení laptopů čínského smartphonového obra ze svého obchodu tehdy nevyjádřil, tentokrát uvedl, že „vyhodnocuje a bude nadále odpovídat na řadu byznysových, technických a regulatorních otázek vycházejících z nedávného zařazení společnosti Huawei na seznam nežádoucích subjektů ministerstva obchodu. V důsledku toho obnovujeme prodej stávající nabídky zařízení Huawei v Microsoft Store“.

Jak uvádí web The Verge, důležitými slovy jsou zde „stávající nabídky“. Když se web zástupce Microsoftu zeptal, jestli společnost plánuje pokračovat v doplňování zásob a prodeji laptopů Huawei, mluvčí zdůraznil, že Microsoft Store „prodává stávající nabídku, což je v souladu se současnými americkými nařízeními“.

Huawei kvůli odstranění svých laptopů z obchodu odložil představení svého nového laptopu, které mělo proběhnout minulý týden na veletrhu CES Asia. V tuto chvíli není jasné, jaký laptop to měl být, již předtím však společnost na scénu uvedla MateBook 14 a aktualizovala svou řadu MateBook X Pro.

 

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.