Do Pokémonu GO přibyl nový mód Buddy Adventure

Do přes tři roky staré populární hry pro rozšířenou realitu Pokémon GO nepřestává proudit nový obsah. Nejnovějším rozšířením je mód s názvem Buddy Adventure, který umožní trenérům prohloubit vztah s jejich oblíbenými Pokémony.

Získávat náklonnost oblíbených Pokémonů mohou trenéři různými způsoby a odemykat při tom různé bonusy. Jsou čtyři „stupně přátelství“ (Buddy Levels), kterých může které trenér a jeho Pokémon dosáhnout – Good Buddy, Great Buddy, Ultra Buddy a Best Buddy. Jejich dosažení je podmíněno sbíráním „srdcí náklonnosti“ (Affection Hearts), které trenér může získat prostřednictvím různých forem interakce s Pokémonem, např. společným chozením po mapě, hraním si s ním, bojem s ním v tělocvičnách nebo jeho fotografováním.

Sbíráním srdcí se zvyšuje nálada Pokémona, a když dosáhne úrovně „nadšený“ (excited), trenér si bude moci vybrat jeden ze tří bonusů (perků). Prvním je zmenšení vzdálenosti, kterou jeho Pokémon potřebuje urazit k nalezení bonbónů, na polovinu, druhým zdvojnásobení počtu srdcí získávaných za akci s Pokémonem a třetí umožní trenérům získat bonusová srdce.

Až mód bude dostupný všem trenérům po celém světě, což bude podle Nianticu do příštího roku, přibude do něj funkce Shared AR Experience, která jim umožní setkat se až se dvěma dalšími trenéry a pořídit si skupinovou fotografii s jejich nejlepšími „kámoši“.

 

Zdroj: xda-developers.com, pokémongolive.com