Do videoherní síně slávy byl uveden legendární Solitaire

Do mezinárodní videoherní síně slávy v herním muzeu National Museum of Play byla uvedena ikonická karetní hra Microsoftu Solitaire. Součástí Windows se poprvé stala již v roce 1990.

Podle organizace The Strong, která muzeum ve městě Rochester provozuje, hra pomohla vydláždit cestu k trhu s hrami pro příležitostné hráče. „Prokázala, že analogové hry mohou být někdy ještě populárnější v digitálním světě, a ukázala, že pro hry, které oslovují všechny typy lidí, existuje trh,“ napsala organizace v prohlášení.

Hru vytvořil v roce 1989 tehdejší stážista Microsoftu Wes Cherry. Před dvěma lety se v rozhovoru vyjádřil, že za ni nedostal zaplaceno ani cent, i když se rychle stala vyhledávanou zábavou kancelářských pracovníků. Její původní smysl byl přitom prostý – naučit uživatele používat myš a Microsoft rozhodně nepočítal s tím, že se z ní stane herní legenda.

Podle softwarového obra se hra od svého debutu na Windows 3.0 dostala do více než miliardy počítačů po celém světě a byla přeložena do 65 jazyků. Stále ji prý hrají lidé ve více než 200 zemích.

Společně s ní byly do síně slávy uvedeny i hry Mortal Kombat, Super Mario Kart a klasická „textovka“ z roku 1976 Colossal Cave Adventure.

 

 

Zdroj: pcmag.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.