Foto: Pxfuel

Dobromyslní hackeři vymazali spyware ze 75 000 telefonů

Nejmenovaní hackeři tvrdí, že nabourali spyware brazilské firmy WebDetetive a vymazali informace o zařízeních, aby ochránili oběti před sledováním, informoval v sobotu web TechCrunch. Uživatelé tohoto spywarového softwaru tedy už od svých cílů nezískají žádné nové údaje. „Because #fuckstalkerware,“ napsali hackeři ve zprávě, kterou získal TechCrunch.

Spywarový software zpřístupňuje uživatelům neomezený přístup k zařízení oběti, ať už jde o vládu, která jej používá ke sledování občanů, nebo o stalkera, který jej používá ke sledování svých obětí. Špionážní software od firmy WebDetetive nabízí zájemcům možnost sledovat vše, co oběť píše, odposlouchávat telefonní hovory a sledovat polohu, a to vše za cenu menší „než jeden šálek kávy.“ Sledování probíhá celou dobu bez vědomí oběti. Funguje tak, že do telefonu sledované osoby stáhne aplikaci, která zůstane nepozorována, a ta poté umožní plný přístup k zařízení.

Hackeři získali data ohledně více než 75 000 uživatelů služby WebDetetive, kdy ze serverů aplikace se prý uvolnilo více než 1,5 GB dat. TechCrunch sice nepotvrdil, že došlo k vymazání dat obětí spywaru WebDetetive, ale data, která hackeři sdíleli, poskytla pohled na to, čeho se jim podařilo dosáhnout. Bylo potvrzeno, že hackeři získali informace o zákaznících, jako jsou IP adresy a informace o zařízeních, na která se zaměřili.

Zdroj: www.engadget.com