Foto: se svolením Google

Dokumenty Google se dočkají vylepšeného formátování

Dokumenty Google získají novou a velmi praktickou funkci, která dokáže ušetřit spoustu práce při formátování dokumentu – možnost vybrat více částí textu najednou. Využijete ji například v případě, kdy máte dvě věty oddělené nadpisem nebo chcete použít stejný efekt pro tři různá slova v celém odstavci. Nově bude stačit vybrat vše, co potřebujete najednou a aplikovat požadované změny.

Jak na to? Výběr více částí textu je velmi jednoduchý – nejdřív vyberte první část textu a poté stiskněte klávesu Command (⌘) nebo Control (podle toho, zda používáte počítač Mac nebo Windows). Podržte ji stisknutou a vyberte další požadované části textu. Až budete s výběrem u konce, stačí klávesu pustit a pomocí panelu nástrojů změnit formátování.

Pokud máte větší množství textu, bude použití této funkce rozhodně jednodušší než například použití nástroje Format Painter, který umožňuje označit jeden kousek textu a zkopírovat jeho formátování do jiného. Navíc lze pochopitelně tuto funkci použít i k jiným účelům než jen k formátování – můžete pomocí ní například vyjmout několik odstavců a přesunout je nebo přidat komentář, který se týká většího množství vět.

Stejná funkce je již dostupná například v kancelářském balíku MS Office. Nicméně od Googlu jde o krok správným směrem, protože v řadě jiných aplikací stále schází. Novinka by se měla v rámci Dokumentů Google postupně rozšiřovat během následujících 14 dnů a získat by ji měli všichni uživatelé.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.