Foto: unsplash

Donald Trump spustil svou vlastní sociální síť, jedná se spíše o rozšířený blog

Příběh bývalého amerického prezidenta a sociálních sítí je opravdu dlouhý. Sociální sítě (především tedy Twitter) byly jeho hlavním sdělovacím kanálem a Donald Trump patřil mezi přední twitterové uživatele s nejvíce sledujícími po celém světě. Trump byl ale dlouho na sociální síti velmi kontroverzní a opakovaně porušoval její pravidla, po událostech z kraje tohoto roku po prezidentských volbách v USA byl jeho účet na Twitteru a dalších sociálních sítích zablokován.

Trump mimo jiné slíbil, že se vrátí a představí svou vlastní sociální síť. To se také nyní stalo, avšak to, co Trump nazývá sociální sítí, je spíše blogem běžícím na systému Word Press než plně funkční sociální sítí.

Podobně jako Twitter je i Trumpova novinka nazvaná jednoduše jako Donald J. Trump zaměřená na krátké zprávy, kterých někdy bývalá hlava USA produkuje i několik denně. Zájemci si mohou nastavit odběry do svých mobilních telefonů nebo některé myšlenky sdílet, a to i na Twitteru a Facebooku. Vedení Twitteru avizovalo, že pokud nebudou sdělení porušovat pravidla jeho platformy, nemá problém s jejich sdílením.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že tímto krokem Trump nad provozovateli sociálních sítí vyhrál, není to pravda. Posty s externím obsahem zobrazují algoritmy sociálních sítí uživatelům méně často. Také samotná platforma přiláká Trumpovy fanoušky, avšak ty bývalý americký prezident už má a získávat nové na této sítí bude velmi složité, její dosah je na rozdíl od velkých sociálních sítí velmi omezený.

Trumpova sociální síť zahájila svou činnost den před tím, než Facebook oznámil, že účty bývalého amerického prezidenta na své sociální síti opět aktivuje.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.