Foto: se svolením DoorDash

DoorDash testuje ve Virginii doručování rychlého občerstvení pomocí dronů

Společnost DoorDash oznámila spuštění pilotního programu doručování pomocí dronů. Tento projekt vznikl ve spolupráci se společností Wing společnosti Alphabet. Testování začalo v Christiansburgu ve státě Virginia a prozatím je omezeno pouze na položky z řetězce rychlého občerstvení Wendy’s.

Místní zákazníci Wendy’s by tak měli nově vidět možnost „doručit dronem“. Společnost uvádí, že objednávky by měly dorazit do méně než 30 minut. DoorDash také uvádí, že Wendy’s je pouze první partnerskou restaurací, což naznačuje, že další přibydou později. Služba by se také měla postupně rozšířit na další americká města.

Nejde ale o jediný takový projekt, podobné pilotní programy se objevují po celém světě. Navíc nejde ani o první partnerství společností DoorDash a Wing. Tyto společnosti se spojily již v roce 2022, aby se o podobný projekt pokusily v Austrálii. Program byl úspěšný, a nakonec se rozšířil na 60 restaurací v Queenslandu.

Wing je v této oblasti jasným lídrem. Společnost nedávno začala nabízet zákazníkům v Dallasu doručení zásilek z Walmartu pomocí dronů. Začátkem letošního roku společnost Wing představila nový doručovací dron, který dosahuje rychlosti 105 kilometrů v hodině a jehož maximální nosnost je pět kilogramů.

Zdroj: engadget.com