Foto: Flickr

Dosud neoznámený Windows 12 pravděpodobně nabídne mnoho AI funkcí

Zdá se, že Intel i Microsoft se připravují na prozatím neoznámený systém Windows 12. Hardwarový leaker @leaf_hobby, který je známý odhalováním kompletních specifikací čipů Intel Xeon ještě před uvedením na trh, zveřejnil podrobnosti o desktopové platformě Intel Meteor Lake. Intel se údajně interně zmínil o tom, že jeho procesory nové generace budou podporovat Windows 12.

Tweet byl sice mezitím smazán, ale server VideoCardz uvádí, že Meteor Lake by měl obsahovat 20 linek Gen5 (PCIe 5.0) a podporovat Windows 12. Společnosti Microsoft i Intel toto téma odmítly komentovat.

Ačkoli Microsoft zatím žádné plány pro Windows 12 neoznámil, již nyní se objevují náznaky, že se společnost chystá do budoucích verzí tohoto operačního systému integrovat funkce umělé inteligence. Yusuf Mehdi, šéf spotřebitelského marketingu společnosti například promluvil o tom, že AI bude hrát důležitou roli i v nejnovější aktualizaci Windows 11, která přinese novou verzi služby Bing s umělou inteligencí do hlavního panelu. Tato aktualizace zahrnuje také doporučený obsah s podporou AI v rámci nabídky Start pro firemní uživatele. Mimo to Microsoft údajně pracuje také na funkcích chytrého přichytávání oken poháněných umělou inteligencí pro systém Windows 11.

O důležitosti AI integrované do funkcí operačního systému ale již promluvila celá řada vedoucích pracovníků Microsoftu. Například Steven Bathiche již minulý rok uvedl, že umělá inteligence zásadně změní způsob, jak uživatelé počítač používají.

Pokud Microsoft skutečně plánuje, že jeho příští verze Windows bude umělou inteligenci využívat ve větší míře, bude muset úzce spolupracovat s velkými hardwarovými společnostmi, jako jsou Intel a AMD, aby optimalizoval čipy, které zvládnou zátěž umělé inteligence. To by mohlo vysvětlovat, proč se Intel údajně o Windows 12 interně zmiňuje již nyní.

Zdroj: theverge.com