Doulingo přidává jazyk Zulu a rozšiřuje se o lekce matematiky a trénování mozku

Společnost Duolingo dnes pořádá každoroční akci Duocon (startuje v 17:00 našeho času), na které se pochlubí některými novinkami. Jednou z velkých novinek, které společnost připravuje, je aplikace Duolingo Math, která představuje první krok mimo oblast výuky jazyků. Poprvé se tak Duolingo posouvá za hranice jazykového vzdělání.

Aplikace má dva hlavní směry. První je kurz matematiky určený pro děti na úrovni základní školy. Jak se dalo očekávat, pokud jste používali aplikaci k výuce jazyků,  i zde Duolingo nabídne krátké, herní lekce matematiky. Druhým je pak trénink mozku, který je zaměřen na osoby starší 13 let. Smyslem a cílem aplikace je pomoci vám zlepšit matematické dovednosti a každodenní myšlení.

Mezitím se Duolingo chystá přidat další jazykový kurz. Tentokrát pro jazyk Zulu, který je nejrozšířenějším rodným jazykem v Jihoafrické republice. Duolingo uvedlo, že zavedení kurzu zuluštiny je součástí jeho snahy o zvýšení kulturního povědomí o méně studovaných a ohrožených jazycích.

Kromě toho společnost nabídne pohled na redesign dětské aplikace Duolingo ABC, která je určená pro čtení a psaní. Na Duoconu dále zazní podrobnosti o některých chystaných sociálních funkcích. Jedna z nich se jmenuje Friends Quest. Duolingo říká, že si přeje pomoci lidem se více bavit a zároveň pracovat na svých cílech v oblasti učení jazyků.

Zdroj: engadget.com