Dozvěděli jsme se, jak funguje duální fotoaparát telefonu Essential

Na povrch se dostaly informace o tom, jak funguje duální fotoaparát v podání očekávaného telefonu Essential, který vyvíjí tým kolem autora OS Android Andyho Rubina.

Zařízení používá duální fotoaparát kombinující barevný (RGB) senzor s černobílým, které fungují naráz k dosažení lepších výsledků. Tento postup objevily dříve společnosti Leica a Huawei a nový telefon používá podobnou proceduru.

Stručně řečeno, telefon je navržen tak, aby kombinoval informaci o obrazu z obou senzorů a vytvořil tak lepší, kompozitní snímky. Přesněji, při pořizování fotografie se zapnou oba fotoaparáty najednou a černobílé a barevné obrazy se spojí, aby vytvořily snímek s maximální ostrostí a sytostí barev.

Aby tohoto výsledku telefon dosáhl, musí použít komplexní algoritmy ISP (Image Signal Processing), které se aktivují při fotografování na každém smartphonu. Nejprve však musí fotoaparát vyhodnotit světelné podmínky, za nichž se fotí, a prostředí kolem fotografujícího. Algoritmy poté kompenzují scénu úpravou řady parametrů, jako je expozice, vinětace, vyvážení bílé apod.

Tým kolem Rubina zkoumal množství fotografií pořízených z různých vzdáleností, za různých světelných podmínek atd. Podle nich nyní „jemně ladí“ algoritmy ISO běžící v pozadí, aby prakticky všechny výsledné snímky vypadaly dobře. Na fotoaparátu se stále pracuje a má být jednou z hlavním předností telefonu Essential.

 

Zdroj: phonearena.com