Drone Racing League otevře nový závodní seriál pro drony ovládané AI

Závody dronů jsou relativně běžným sportem již několik let. Majitelé kvadroptér a dalších typů dronů v nich na různých úrovních testují svou zručnost i schopnosti svých strojů. Jak to tak vypadá, možná do budoucna nebudou podobná klání ryze lidskou záležitostí. Americká organizace Drone Racing League (DRL), patřící mezi nejvýznamnější instituce v oboru, která se netají tím, že by do budoucna ráda přeměnila dronové závody v jakousi létající obdobu automobilové série NASCAR, totiž vyhlásila novou soutěž určenou autonomním dronům.

S podporou letecké společnosti Lockheed Martin chce společnost DRL najímat vývojáře z celého světa, včetně studentů a nadšenců- Ti budou mít za úkol vytvořit program s  umělou inteligencí, který dokáže ovládat jednu ze standardizovaných kvadroptér DRL bez jakéhokoli lidského zásahu. Týmy proti sobě budou v následující sezóně zápasit ve stejných disciplínách jako lidští piloti.

Ze závodů bude vytvořen specializovaný okruh Robot Racing, který bude mít dotaci ve výši dvou milionů dolarů. Kromě toho je vypsáno také několik speciálních odměn, jako je například 200 000 pro první tým, který se svým dronem porazí profesionálního pilota. To se však zřejmě v letošní sezóně nestane.

Trochu kontroverzi budí spolupráce se společností Lockheed Martin která je velkým výrobcem zbraní a kombinace zbraní a umělé inteligence jsou podle mnhoa odborníků cestou, kterou se bude zbrojní průmysl v budoucnu pohybovat. Je tedy možné, že Lockheed Martin využije spolupráce s DRL k lovu talentů nebo vývoji systémů bojových dronů.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.