Drony Intelu začnou monitorovat některé stárnoucí a nebezpečné americké mosty

Drony Intelu budou monitorovat stárnoucí a nebezpečné mosty v americkém státě Minnesota a Kentucky. Společnost věří, že inspekce ze vzduchu je bezpečnější než manuální kontrola a také přinese úsporu času, peněz a spolehlivější data.

Podle Anila Nanduriho, viceprezidenta a generálního manažera zodpovědného v Intelu za divizi dronů, mnoho lidí neví, že většina amerických mostů je více než 50 let stará a že 10 % z nich je označováno za zastaralé nebo vykazuje strukturální deficit. Drony prý mají výhodu v tom, že si mohou všimnout potenciálních problémů dříve, než se zhorší, a v případě mostů i malé problémy, jako např. krátkodobé uzavření  jízdních pruhů, může vyjít draho.

Do akce Intel nasadí konkrétně drony Falcon 8+, které jsou naprogramovány tak, aby létaly opakovaně po určitých trasách a mohly tak zaznamenat všechna potřebná data. Při tom stroje pořídí tisíce snímků ve vysokém rozlišení, které je poté možné zobrazit jako 3D data. Za nějaký čas by díky tomu mohli inženýři a inspektoři analyzovat změny a používat je pro účely predikce stavu mostů.

Drony budou kontrolovat zatím dva mosty – jedním je most Daniel Carter Beard spojující státy Ohio a Kentucky a druhým most Stone Arch Bridge v Minnesotě. V současnosti se sice na mostech drony využívají, nicméně jen jako součást manuální prohlídky a vyžadují manuální navigaci. Ambicí Intelu nicméně je, aby inteligentní drony časem prováděly většinu této práce autonomně a na místě nebyly vůbec zapotřebí drony ovládané člověkem.

 

Zdroj: digitaltrends.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.