Foto: se svolením Google

Duet AI společnosti Google nově umí v tabulkách vytvářet vlastní šablony

Testeři společnosti Google mají nyní možnost vyzkoušet další novou funkci Duet AI v Google Workspace. Ode dnešního dne se totiž začne zobrazovat nový postranní panel pro Tabulky Google. Uživatelé mohou popsat, co chtějí udělat, a Duet AI jim vytvoří vlastní šablonu, která jim pomůže daným s úkolem.

Podle Googlu by se nová funkce mohla hodit zejména těm, kteří provádějí úkoly, které zahrnují složitou organizaci a sledování jednotlivých kroků. Jako potenciální situace, kdy lze novou funkci využít, společnost uvádí tvorbu produktových map, rozpočtových plánů či výjezdních akcí. Pokud bude funkce fungovat tak, jak má, mohla by uživatelům ušetřit velké množství času. Prozatím je k dispozici v aplikaci Workspace Labs.

Od oznámení Duet for Workspace na konferenci I/O minulý měsíc Google rychle rozšiřuje sadu nástrojů umělé inteligence. Když testeři zadají výzvu ve webové verzi Dokumentů, Duet za ně může vygenerovat text, zatímco v aplikaci Gmail umí umělá inteligence vytvářet e-maily a dokáže také nabízet kontextové návrhy odpovědí. Pokud jde o aplikaci Slides, testeři mohou generovat obrázky pomocí textových příkazů.

V následujících měsících plánuje Google přinést do Workspace Labs další funkce generativní AI.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.