Foto: Unsplash

Duolingo pracuje na aplikaci pro výuku hudby

Duolingo nejspíš znáte jako bezplatnou aplikaci pro výuku jazyků. V průběhu let se ale její tvůrci zaměřili i na další oblasti. Nyní například vývojářský tým pracuje na aplikaci pro výuku hudby, jež by byla součástí Duolingo. V současné době společnost hledá odborníka na hudební vzdělávání, který by pomohl při vývoji.

Na nového člena týmu jsou kladeny konkrétní požadavky – musí mít bohaté teoretické i praktické zkušenosti s hudební výukou, jelikož nová aplikace Duolingo Music musí být podle vyjádření Duolingo založena na vědeckých poznatcích, jež bude možné využít pro učení v praxi. Právě důraz na praxi (jež je pro Duolingo typická) bude stěžejní i u nové aplikace. Nový zaměstnanec bude zodpovídat také za tvorbu učebních osnov, což mimo jiné ukazuje, že aplikace je stále ve velmi rané fázi vývoje.

Jakmile aplikace Duolingo Music vyjde, připojí se k neustále rostoucímu seznamu vzdělávacích aplikací společnosti, mezi něž patří například i aplikace ABC, která učí děti číst a psát. Duolingo se může pochlubit také aplikacemi English Test pro jazykové certifikace či Math, která pomocí barevných animací a interaktivních cvičení pomáhá uživatelům naučit se násobit, dělit, počítat zlomky, porozumět geometrii a dalším matematickým oblastem.

Jak poznamenává server TechCrunch, společnost nejspíš vsadila na diverzifikaci, aby si zajistila přežití a růst příjmů v budoucnu. Zdá se, že její plán prozatím vychází. Ve zprávě o příjmech za čtvrté čtvrtletí roku 2022 totiž Duolingo prozradilo, že dosáhlo 67% nárůstu placených předplatitelů oproti předchozímu roku.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.