Foto: se svolením Second Life

Dvacet let stará hra Second Life dostane letos svou mobilní verzi

Téměř dvacet let předtím, než Facebook a ostatní začali mluvit o metaverzu, umožňoval Second Life milionům uživatelů zapojit se do virtuálního světa. Nyní, o celou tu dobu později, vývojářská společnost Linden Labs oznámila, že vyvíjí mobilní verzi hry Second Life, informoval server Ars Technica. Beta verze by měla být spuštěna ještě letos.

Ve videu na YouTube, které můžete vidět pod článkem a které bylo zveřejněno na fóru komunity Second Life, upřesnil vydavatel některé podrobnosti o mobilní hře. Aplikace je vytvářena pomocí Unity (multiplatformní herní engine) pro snadnou výstavbu hry i ditribuci na telefony a tablety s operačním systémem iOS i Android. Ve videu lze vidět také několik záběrů postav i prostředí a je patrné, že Linden Labs usiluje o to, aby se i mobilní verze hry podobala co nejvíce té desktopové. 

Zatímco se Facebook snaží prosadit svůj metaverse, k dnešnímu dni bylo ve virtuálním světě Second Life vytvořeno přes 73 milionů účtů a počet aktivních uživatelů dosáhl během pandemie 900 tisíc – a sice 17 let po prvním spuštění hry. „Mezi typické virtuální události zde patří živá hudební vystoupení, prodejní veletrhy, sjezdy fanoušků fantasy, čtení knih a poezie, akademické přednášky, módní přehlídky a umělecké výstavy,” uvedla společnost v roce 2020.

Společnost Linden Labs také pracovala na VR verzi hry s názvem Sansar, nakonec však vývoj zastavila a práva v roce 2020 prodala – příčinou bylo především zpoždění dodání náhlavních souprav pro VR.

Zdroj: engadget.com

16