Dvanáct evropských poloprofesionálních a profesionálních hráčů PUBG bylo kvůli podvádění zabanováno, jsou mezi nimi i čeští hráči

Kvůli podvádění bylo zabanováno na 2 až 3 roky dvanáct evropských poloprofesionálních a profesionálních hráčů ve hře PUBG. Mezi nimi figurují i dva čeští progameři, bývalí členové týmu eSuba Daniel „zuppaa“ Secký a Tomáš „swalker“ Marek.

Vše začalo nečekaně velkou vlnou banů 19. prosince, po níž následovalo několikatýdenní vyšetřování, jehož výsledkem jsou právě několikaleté zákazy činnosti. Největším rybou v síti se stal TEXQS, člen jednoho z nejlepších evropských družstev Pittsburgh Knights, který dostal dvouletý ban na kompetitivní PUBG scéně.

Dalším známým hráčem se zákazem činnosti na dva roky je S1D z týmu Red Diamonds. Tým úspěšně absolvoval kvalifikaci soutěže PUBG Europe League, vyšetřování však nezjistilo, že by ostatní členové o podvádění S1D věděli.

Tříleté pozastavení činnosti „vyfasovalo“ šest hráčů, u nichž vyšetřování prokázalo, že podváděli (používáním nepovoleného programu) v profesionálních a veřejných zápasech. Dvouletý ban se týká čtyř hráčů, kteří stejným způsobem podváděli ve veřejných zápasech.

Pokud jde o týmy, největším provinilcem se stal Sans domicile fixe, jehož hráči Sezk0vi bylo prokázáno podvádění na kompetitivní scéně, přičemž o tom měli vědět jeho kolegové THZ a Fr_Steph. Všichni tři dostali ban na tři roky. Tým navíc přijde o místo v soutěži PUBG Contenders League, protože jeho členové podváděli v kvalifikaci na soutěž PUBG Europe League.

 

Zdroj: playzone.cz, twitlonger.com