Dvanáctiletý britský hráč utratil za tři dny ve Fortnite téměř 700 liber

Dvanáctiletý britský hráč současného on-line hitu Fortnite dokázal za tři dny uskutečnit 81 herních transakcí v hodnotě téměř 691 liber (v přepočtu asi 20 tisíc korun). To nahrává některým kritikům, kteří tvrdí, že hra je vysoce návyková a děti by ji neměly hrát.

I přesto, že hraní chlapce vedlo k nepravidelné aktivitě bankovního účtu jeho otce, Steven Harrison deníku Birmingham Mail sdělil, že banka nemohla nic dělat, protože platby považovala za jím schválené. I tak se domnívá, že jej na to banka měla upozornit, nicméně připustil, že synovi jednou dovolil vybrat si peníze na narozeninový dárek, takže měl informace o jeho účtu.

Harrison není jediným rodičem, kterého návykovost titulu znepokojuje. V televizním pořadu This Morning nedávno vystoupila jistá matka a varovala před ním ostatní rodiče, protože prý změnil chování jejího 10letého syna. Podle ní může Fortnite za to, že její syn nyní svou rodinu ignoruje, protože jeho hraní věnuje veškerý volný čas.

Deník Daily Mail upozornil, že o hře ví své i personál základní školy Greenways Primary School. Vedení poslalo rodičům dopis poté, co dostalo sérii stížností, že živé diskuse o hře viditelně odvádějí pozornost některých žáků od vyučování.

Závislost na mimořádně populárním hitu řešili i rodiče teprve devítileté britské dívky. Jak jsme před dvěma týdny informovali, děvče bylo na hraní Fortnitu tak závislé, že se musela s těžkou závislostí jít léčit.

 

Zdroj: ladbible.com, birminghammail.co.uk, dailymail.co.u