Foto: Unsplash

V dražbě na eBay se objevily dvě doposud nevydané hry pro NES

Podle tweetu Franka Cifaldiho z Video Game History Foundation se na eBay objevily dvě extrémně vzácné “nevydané a nikdy nedigitalizované” hry pro Nintendo NES. Jedna z her, nazvaná Battlefields of Napoleon, byla vydána pouze v Japonsku. Druhá cartridge je od společnosti Rare a zdá se, že jde o demoverzi jedné z mála her, které kdy byly vyvinuty pro Nintendo Power Glove.

Podle nabídky hry Battlefields of Napoleon na eBay byla hra “zachráněna z popelnice poté, co společnost The Learning Company v roce 1998 koupila společnost Brøderbund a následně se zbavila většiny historických aktiv”. “Součástí nabídky jsou originální soubory, které by byly zaslány společnosti Nintendo k tisku! S jejich pomocí můžeme vytvořit dokonalé digitální verze,” uvedl Cifaldi na Twitteru. Zbývají ještě čtyři dny přihazování, ale už teď se cena vyšplhala na 5 700 dolarů (144 tis. Kč).

Druhá hra v nabídce je označena jako “CES SAMPLE: Vraťte prosím RARE COIN-IT INC.” Podle aukce na eBay se v tomto případě jedná o “1úrovňové demo prototypu hry s názvem ‘Scanner’, která byla navržena pro Mattel Power Glove” od společnosti Rare, vývojáře, který vytvořil řadu titulů pro Nintendo. V inzerátu se dále uvádí, že hra byla testována v maloobchodním prostředí a je hratelná. Aktuální cena je 6 000 dolarů (152 tis. Kč) a do konce aukce zbývá ještě 40 hodin.

Cifaldi se obě hry snaží zakoupit pro neziskovou organizaci Video Game History Foundation, která se zabývá zachováním videoher pro budoucí generace. Uvedl však, že organizace bude při jejich nákupu potřebovat pomoc, protože se hry jistě budou prodávat za velmi vysoké ceny.

Zdroj: www.engadget.com