Dvojčata zvládla obelstnít bezpečnostní systém iPhonu X

Face ID je jedním z revolučních prvků, který společnost Apple vybavila svůj nejnovější model smartphonu iPhone X. Ta by v ideálním případě měla garantovat mnohem větší bezpečnost zařízení, než doposud nejvíce používaná technologie Touch ID neboli čtečka otisků prstů. Kromě toho také poskytuje uživatelům mnohem větší pohodlí, kdy nemusí nic mačkat, stačí, když se na telefon podívají.

Podle výpočtů společnosti Apple by pravděpodobnost, že se někomu podaří telefon pomocí podobnosti v obličeji odemknout je jedna ku miliónu, zatímco u otisků prstů je to „pouze“ jedna ku padesáti tisícům. A ačkoli se první veřejný test Face ID během předváděcí show Applu vydařil až na podruhé, uspěla tato technologie v řadě náročných testů.

Jak to však bude s lidmi, kteří jsou si opravdu podobní? Například s identickými jednovaječnými dvojčaty? Tuto otázku si položil americký server Mashable a rozhodl se pro jednoduchý test. Vyhledal dvě dvojice identických dvojčat a nechal je, aby tuto možnost vyzkoušeli, oba páry dvojčat byli muži. Test byl v zásadě jednoduchý, jedno z dvojčat uložilo do telefonu svou tvář a druhé se jej pokusilo odemknout. To se také ve většina případů bez problémů podařilo. Jediná situace kdy telefon zjistil, že se nejedná o totožnou osobu, nastala při sundání brýlí.

A co z toho testu plyne? Dá se říct, že pro běžného uživatele noc, pravděpodobnost, že se telefon bude pokoušet otevřít někdo natolik podobný, aby se mu telefon opravdu podařilo odemknout je mizivá. Face ID je jedna z nejbezpečnějších metodou jak chránit vaše zařízení. Testy, podobné tomu, který provedla server Mashable, jsou zajímavé v tom, že testují možnosti nových technologií na maximum.

 

Zdroj: mashable.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.