Foto: Unsplash

Dvoufaktorové ověřování pomocí SMS na Twitteru bylo zpoplatněno

Od dnešního dne (20. 2. 2023) bude dvoufaktorové ověřování pomocí SMS na Twitteru dostupné pouze pro platící uživatele. K využití této formy ověření bude nově nutné zaplatit předplatné Twitter Blue. Pokud na tento způsob řešení nepřistoupíte, Twitter vám po dnešním dnu 2FA jednoduše vypne.

Přestože dvoufaktorové ověřování výrazně snižuje pravděpodobnost krádeže účtu, jelikož pro přihlášení kromě uživatelského jména a hesla vyžaduje také potvrzení dalším způsobem (např. právě kódem zaslaným pomocí SMS), ve skutečnosti je právě dvoufaktorové ověřování pomocí SMS pravděpodobně nejméně bezpečný způsob ověření, a to vzhledem ke stále se množícím hackerským útokům na SIM karty a následné krádeže telefonních čísel. Možná je proto  nejjednodušším řešením stávající situace změna způsobu ověření u svého účtu (využít k tomu lze např. 2FA třetích stran, mezi něž patří Google Authenticator, Microsoft Autheticator, Authy, 1password a další).

Otázkou je, proč se Twitter k tomuto kroku rozhodl. Jednou z možností, která se nabízí, je skutečnost, že jde o další způsob, jak od uživatelů získat peníze, kterých nyní Twitter moc nemá. Uživatelů, kteří v současné době používají dvoufaktorové ověřování je podle statistik Twitteru pouze 2,6 % a z toho 74 % používá jako metodu 2FA SMS.

Zdroj: theverge.com