Zdroj: wikimedia.org

E-sport slaví úspěch, virtuální závody série NASCAR bude vysílat televize Fox

V souvislosti s nastalou krizí, jež postihla mimo jiné i téměř všechny sportovní odvětví, souvisí i růst zájmu o e-sporty. Před několika dny se objevila zpráva, že populární americkou okruhovou sérii NASCAR, která byla přerušena, nahradí částečně její virtuální verze. Nápad se zjevně setkal s kladným ohlasem a chopila se jej také televize Fox a její sesterský kanál FS1 a obě televize plánují odvysílat celou sezónu virtuálních závodů jako náhradu za ty opravdové.

Závody jsou divácky atraktivní především v tom, že se jich účastní samotní jezdci, kteří by závody za normální okolností absolvovali. Zatím není jasné, jak bude sezóna virtuálních závodů NASCAR dlouhá. S největší pravděpodobností ale skončí se začátkem, respektive návratem té reálné. První závod vysílaný Foxem každopádně proběhne o nadcházejícím víkendu v čase startu běžných závodů NASCAR.

Kromě simulátoru iRacing někteří jezdi využívají i platformy rFactor 2 a F1 2019. Objevily se i případy, kdy závodníci z běžných automobilových soutěží zkoušeli změřit sílu s elitními e-sportovci a někdy také s běžnými hráči.

Virtuální svět navíc umožňuje i návrat některých legend závodního světa. Objevují se jména závodníků, kteří kvůli věku nebo zdravotním potížím ukončili kariéru, avšak virtuální závody zvládají bez problémů.

Tento příklad ukazuje vzestup e-sportu v době současné krize a plně odhaluje jeho výhody a nevýhody. Zásadní nevýhodou je fakt, že se to vše děje jen jako a chybí tedy pocit, že sledujeme něco reálného. Výhoda naopak je, že jednotlivé podniky vůbec mohou proběhnout, a i to, že fanoušci mají ke sportovcům blíže. Celý závod navíc mohou sledovat do detailu takřka z jakéhokoli úhlu kamery.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.