Foto: Wikimedia Commons

EA Games po rozsáhlé restrukturalizaci mění název

Společnost Electronic Arts oznámila rozsáhlou restrukturalizaci, v jejímž rámci přejmenovala svou dlouholetou divizi EA Games na EA Entertainment. Společnost Electronic Arts, kterou v roce 1982 založil jeden z prvních 50 zaměstnanců společnosti Apple Trip Hawkins, zavedla v roce 1999 značku EA Games jako souhrnné označení své vydavatelské divize. Jedná se tak o druhou nejstarší interní značku společnosti po značce EA Sports, která vznikla v roce 1991. Nutno poznamenat, že divize EA Sports zaznamenala v posledním roce plno neúspěchů, neboť přišla o licenci na hru FIFA a vydala špatně hodnocenou hru Madden NFL 23.

Generální ředitel EA Andrew Wilson uvedl v oznámení z 20. června, že společnost prošla zásadní reorganizací a všechna její vývojářská studia se nově rozdělila mezi EA Sports a EA Entertainment (dříve EA Games). Wilson označil tento krok za “evoluci” společnosti, která umožní mnoha divizím převzít větší tvůrčí a finanční zodpovědnost za své projekty, a to vše s cílem zvýšit efektivitu společnosti.

Do čela EA Entertainment byla jmenována provozní ředitelka EA Laura Mieleová. EA Sports bude nadále řídit výkonný viceprezident Cam Weber. Jedním z jeho prvních velkých úkolů bude vybudovat novou značku fotbalových her, která má nahradit sérii FIFA. Mielová se mezitím bude snažit rozvíjet značku EA Entertainment, jejíž samotný název naznačuje, že společnost má rostoucí ambice i mimo videoherní průmysl. Naposledy se to potvrdilo, když bylo odhaleno, že EA pracuje na systému automatického párování populárních streamerů se sponzory.

Zdroj: www.gamerant.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.