eBay nabídne obchodníkům skladovací a přepravní službu, chce tak konkurovat službě Fulfillment by Amazon

Aukční a e-komerční gigant eBay nabídne obchodníkům prodávajícím na jeho platformě skladovací a doručovací službu nazvanou Managed Delivery. Chce tak přímo konkurovat službě Fullfilment by Amazon.

Jak píše agentura Reuters, eBay v současnosti testuje skladovací, balicí a přepravní službu v USA a Německu. Každý prodejce si může pronajmout prostor ve skladu k uložení svého zboží a nechat na eBayi, aby se postaral o doručení produktů v balení se svým štítkem. Vše samozřejmě za příslušný poplatek. V podstatě to samé nabízí i zmíněná služba od Amazonu.

Na rozdíl od Amazonu však eBay nepoužívá či nezřizuje vlastní skladovací prostory, nýbrž hodlá využívat síť „důvěryhodných strategických logistických poskytovatelů“.

eBay doufá, že služba přinese užitek oběma stranám. U obchodníků prodávajících ve velkých objemech služba odstraňuje nepříjemnost v podobě nutnosti hledat skladovací prostory lokálně a umožňuje jim tak nabízet více zboží, pokud si to přejí. Společnosti zase umožňuje rychlejší doručování produktů a také jejich úplné sledování pro klid v duši.

Společnost též uvedla, že v rámci služby plánuje až u poloviny zboží, které již pokrývá, poskytovat bezplatné dvoudenní doručování, u ostatního bude moci nabídnout garantovaný program třídenního doručení, jejž zavedla před dvěma lety.

Pokud půjde vše podle plánu, eBay chce službu zavést v širším měřítku v průběhu příštího roku.

 

Zdroj: reuters.com, pcmag.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.