Electronic Arts propustí více než 650 zaměstnanců

Vývojářská společnost Electronic Arts plánuje propustit 5 % svých zaměstnanců, uvádí zpráva, kterou ve středu společnost předložila americké Komisi pro cenné papíry. V důsledku tohoto kroku přijde o práci 650 zaměstnanců, společnost se zbaví některých svých kancelářských prostor a navíc ukončí práci na některých videohrách.

Škrty v Electronic Arts jsou posledním z dlouhé řady propouštění, které od loňského roku otřásá videoherním průmyslem. V roce 2023 přišlo o práci více než 10 500 zaměstnanců videoherního průmyslu a jen v lednu 2024 bylo propuštěno více než 6 000 lidí. Mezi videoherní společnosti, které propouštěly zaměstnance, patří mimo jiné Microsoft, Riot Games a Unity. V úterý oznámilo Sony, že propouští 900 lidí ze své PlayStation divize, což je zhruba 8 % zaměstnanců.

V memorandu zaslaném zaměstnancům napsal generální ředitel Andrew Wilson, že Electronic Arts “zefektivňuje provoz společnosti,” aby mohla “fanouškům po celém světě poskytovat lepší herní zážitky”. EA očekává, že škrty dokončí do začátku příštího čtvrtletí.

Jednou z her, které tento krok přímo ovlivní, je FPS hra z prostředí Star Wars, na níž podle IGN pracuje studio Respawn, které EA koupila v roce 2017. “Vždycky je těžké odejít od projektu a toto rozhodnutí není odrazem talentu, vytrvalosti nebo vášně, kterou tým pro hru má,” sdělila údajně zaměstnancům prezidentka EA Entertainment Laura Mieleová.

Zdroj: www.engadget.com