Elektrické „náklaďáky“ Mitsubishi míří do USA

Automobilka Daimler dnes oznámila, že její menší elektrické nákladní vozy Mitsubishi Fuso eCanter budou jezdit na silnicích USA, konkrétně v New York City. Přepravní společnost UPS dostane tři vozidla a dalších osm si rozdělí čtyři „neziskovky“. Stejný model bude používat v Japonsku síť večerek 7-Eleven, jež si objednala 25 kusů.

Daimler nechce svoje současné dodávky vozidel navyšovat, protože čeká na to, až se zlepší technologie baterií. Zatím tedy hodlá prodat za první dva roky jen 500 těchto vozů. Automobilka se nicméně spojila s izraelskou společností StoreDot a je možné, že její technologie rychlého nabíjení využijí i současná vozidla.

Nyní ujedou menší nákladní vozy Mitsubishi Fuso pouze kolem 99 km na jedno nabití (při maximální nosnosti nákladu cca 4 500 kg), což je velmi málo, když uvážíme, že vozidla jsou určena pro přepravu zboží ve velkých městech. Daimler podle agentury Reuters chystá nasadit na silnice větší elektrické nákladní vozy z třídy 7 a v prosinci by měl představit nový velký nákladní vůz.

Německý výrobce aut je tak dalším v řadě, kdo se chce v budoucnu spoléhat na elektrifikaci (nejen) osobních vozidel. Tesla má ambice ještě vyšší než Daimler – chce představit elektrický samořiditelný kamion s údajně s úspornějším provozem než dieselové kamiony a hodlá jej používat na dlouhé vzdálenosti. V elektrifikaci aut vidí velkou příležitost také automobilky Volvo, Mercedes-Benz, BMW a jiné.

 

Zdroj: techcrunch.com, endgadget.com, reuters.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.