Foto: se svolením Urtopia

Elektronické kolo Fusion od společnosti Urtopia nabízí plně integrovaný systém ChatGPT

Společnost Urtopia na veletrhu CES 2024 poprvé ukázala svůj vlajkový model elektrického cyklistického kola Fusion s plně integrovaným ChatGPT. Fusion navazuje na předchozí technologicky vyspělé modely Chord a původní Urtopia.

Urtopia označuje Fusion za první ebike na světě se dvěma bateriemi a dvěma motory od designéra Hartmuta Esslingera. Pro snížení hmotnosti je vyroben z uhlíkových vláken a používá přehazovačku Shimano CUES u běžného modelu a bezstupňovou přehazovačku Enviolo u prémiové verze CVT. Duální 540Wh baterie umožňuje dojezd 120 km, ale díky 360Wh bateriovému nástavci se dojezd zvýší až na 200 km.

Díky motoru se středovým pohonem o výkonu 95 Nm dokáže vyvinout rychlost až 25 km/h a díky vzduchové odpružené vidlici má zdvih 100 mm. To vše v kombinaci s relativně nízkou hmotností (23 kg), širokými pneumatikami a stabilním rámem předurčuje kolo pro jízdu v terénu, na stezkách i ve městě.

Ale hlavní předností modelu Fusion jsou technologie. Je připojeno pomocí sítě 4G a využívá sledování GPS, které vás informuje o poloze kola i v případě krádeže. Dále je vybaveno alarmem pohybu, odemykáním otiskem prstu, sledováním trasy, navigací bez mobilního telefonu a hudbou přes Bluetooth prostřednictvím vestavěného reproduktoru.

Novinkou je technologie, kterou společnost nazývá Jarvis a která umožňuje pomocí chytrého prstenu (společnost neuvedla jakého) zapnout kolo, přehrávat hudbu nebo aktivovat další technologickou funkci ChatGPT. Prostřednictvím vestavěného reproduktoru můžete také přímo konverzovat s ChatGPT. ChatGPT na elektrokole může pomoci prozkoumat nové trasy, získat informace v reálném čase, a dokonce se zapojit do zábavné konverzace, uvádí Urtopia.

Je ale jisté, že se jedná o solidní marketingový trik, kterým se společnost snaží odlišit od mnoha jiných elektrokol na trhu. Kupující si však budou muset připravit poměrně hezkou sumu, protože Fusion bude stát 3 999 eur a Fusion CVT přijde na 4 999 eur.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.