Foto: Pxfuel

Elon Musk chce údajně postavit město pro své zaměstnance

Elon Musk se údajně pokouší vybudovat firemní městečko, v němž by bydleli pracovníci společností Tesla, Boring Company a SpaceX. Toto uvažované město by se pravděpodobně jmenovalo Snailbrook a nacházelo by se asi 56 kilometrů od texaského Austinu.

Podle dostupných informací existují plány na výstavbu 110 domů v okrese Bastrop. Zpráva dále uvádí, že zaměstnanci společnosti Boring Company byli v loňském roce vyzváni, aby se přihlásili o bydlení, přičemž nájemné by mělo začínat na zhruba 800 dolarech měsíčně za dům se dvěma nebo třemi ložnicemi. Medián nájemného v nedalekém Bastropu se přitom pohybuje kolem 2 200 dolarů měsíčně, takže pracovníci by platili nižší než tržní ceny. Celá věc má ale jeden háček – pokud by zaměstnanci dostali výpověď nebo by odešli z některé z firem, měli by 30 dní na to, aby dům opustili.

Plány města zahrnují také výstavbu Montessori školy až pro 15 dětí a také možné začlenění do již existujícího města. To by nicméně vyžadovalo stanovit určitá zvláštní pravidla pro Snailbrook (například také zvolení starosty).

V posledních několika letech údajně získaly subjekty blízké Muskovi v oblasti Austinu nejméně 3 500 akrů půdy. Mimo to sám Musk, jeho architekt, bývalá přítelkyně Grimes a Ye (alias Kanye West) loni údajně několikrát diskutovali o nápadech na vlastní město.

Obyvatelé z okolí již kritizují postupy Boring Company a její dopady na životní prostředí. Podle dostupných zdrojů společnost požádala o povolení vypouštět až 140 000 litrů průmyslových odpadních vod denně do řeky Colorado. Objevily se také obavy, jak může testování tunelovacích strojů společnosti Boring negativně ovlivnit podzemní vody a studny.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.