Foto: Unsplash

Elon Musk chce údajně zpoplatnit vkládání tweetů

V případě, že bude plánované převzetí Twitteru Elonem Muskem dokončeno, možná s sebou přinese některé změny. Konkrétně by mělo jít o způsob, jakým dosud fungovalo vkládání tweetů na webové stránky a do služeb třetích stran.

Musk totiž podle agentury Reuters přišel s nápadem zpoplatnit vkládání nebo citování tweetů z ověřených účtů (nutno ale říci, že by to nikomu nebránilo v tom, aby si jednoduše udělal screenshot tweetu a použil ho místo přímé citace).

Ještě před tím, než byla oznámena koupě Twitteru Muskem, se objevily náznaky změn fungování embedů. Společnost změnila některé JavaScripty, což vedlo k tomu, že text smazaných tweetů zmizel ze stránek, na kterých byly vloženy. Vedoucí produktový manažer Twitteru uvedl, že změna byla provedena proto, aby „do větší míry respektovala rozhodnutí uživatelů, pokud chtěli své tweety smazat”. Nicméně po vlně kritiky Twitter od tohoto kroku ustoupil.

Kromě zpoplatnění vkládání tweetů se Musk zmínil i o dalších způsobech, jak zlepšit hospodářský výsledek Twitteru, ale zatím se k nim pevně nezavázal. Navrhl provést změny ve službě Twitter Blue, aby byla pro potenciální předplatitele atraktivnější. V rozhovorech s bankami Musk údajně zmínil možnost snížení počtu pracovních míst, ale neočekává se, že by v tomto směru učinil pevná rozhodnutí (alespoň dokud společnost nepřevezme do soukromého vlastnictví).

Potenciální nový vlastník Twitteru má prý také v plánu vyměnit generálního ředitele Paraga Agrawala, který v listopadu převzal vedení po Jacku Dorseym. Očekává se ale, že Agrawal zůstane ve vedení společnosti, dokud se prodej neuskuteční. Podle agentury Reuters Musk v současného ředitele společnosti nemá důvěru.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.