Foto: Unsplash

Elon Musk chce vytvořit streamovací platformu pro chytré televizory X TV

Společnost X oznámila horkou novinku – aplikaci pro chytré televizory, která slouží ke streamování videa. Společnost na ní prý již začala pracovat, datum uvedení na trh ale ještě vůbec nezmiňuje. Není překvapivé, že novinka ponese název X TV.

Generální ředitelka X Linda Yaccarino slibuje přehrávání obsahu v reálném čase a širokou dostupnost, více podrobností ale neprozradila. Muskovo velikášství se ale projevuje i zde – chlubí se integrací umělé inteligence či bezproblémovým přenosem z mobilního zařízení do televizoru. Prozatím tedy nelze říci, jak daná aplikace bude přesně fungovat (a jestli vůbec) a zda se jí uživatelé nakonec dočkají. Důvodů, proč novému slibu nevěřit, je bohužel dost.

Když se Twitter přejmenoval na X, společnost slíbila, že bude brzy celý poháněn umělou inteligencí. Společnost X sice nakonec skutečně představila chatbota Groka, rozhodně ale nejde o nejlepší pokus a rozhodně to nevypadá, že by v dohledné době platformu poháněl. Podobně Elon Musk slíbil, že se X brzy stane platební a bankovní platformou, což se naštěstí neuskutečnilo. A tak bychom mohli pokračovat.

Je také otázkou, jaký obsah bude na této platformě streamován. Prozatím se zdá, že by X TV mohla konkurovat YouTube. Pokud by tomu tak bylo, má ale minimální šanci uspět.

X TV tedy může, ale také nemusí být v blízké či vzdálenější budoucnosti vydána na některých nebo všech chytrých televizorech. Může jít o skutečnou televizní aplikaci, ale stejně tak se může jednat o aplikaci mobilní, která bude z telefonu streamovat na televizor. Prozatím máme více otázek než odpovědí.

Zdroj: engadget.com