Foto: Twitter.com

Elon Musk chce změnit logo Twitteru na “X”

Zdá se, že rebranding Twitteru je v plném proudu. V sérii nočních tweetů Elon Musk oznámil, že se brzy změní slavné logo s modrým ptákem a spolu s tím i název společnosti. Vypadá to, že Twitter se bude nově jmenovat “X”.

“Brzy se rozloučíme se značkou Twitter a postupně i se všemi ptáky,” napsal Musk na Twitteru. “Mělo to [změna loga] být hotové už dávno, omlouvám se, že to trvalo tak dlouho,” dodal. Později ten samý večer údajně poslal zaměstnancům e-mail o chystané změně. Podle Zoe Schifferové z Platformeru se v emailu psalo, že se název společnosti změní na X a že tato konkrétní zpráva byla posledním e-mailem, který kdy poslal z e-mailové adresy Twitteru.

Musk má značku “X” v oblibě již delší dobu. Bankovní startup, který spoluzaložil v roce 1999, se jmenoval x.com a jeho nedávno oznámený projekt v oblasti umělé inteligence se jmenuje xAI. Navíc byla holdingová společnost Twitter v dubnu přejmenována na X Corp.

Musk také uvedl, že rebranding na “X” pomůže Twitteru stát se “aplikací pro všechno”. Ačkoli Musk tento výrok nijak neupřesnil, tak se mnozí domnívají, že narážel na aplikace jako je čínská WeChat, kterou lidé kromě přístupu na sociální sítě používají k řadě každodenních činností, jako jsou platby a nakupování.

Přesto by opuštění značky Twitter mohlo být pro Muska riskantním krokem. Společnost se již nyní potýká s odlivem inzerentů, který vyústil ve ztrátu více než poloviny příjmů z reklamy. Změna značky by mohla odradit ještě více inzerentů.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.