Foto: Wikimedia Commons

Elon Musk couvl, nakonec se nestane členem představenstva Twitteru

Elon Musk se nakonec členem správní rady společnosti Twitter nestane. Tuto informaci přinesl oficiální zdroj, generální ředitel Twitteru Parag Agrawal. Agrawal přitom minulý týden potvrdil, že Musk bude jmenován členem představenstva poté, co koupil 9,2 % akcií společnosti. Nyní však Musk couvnul a rozhodl se místo nepřijmout.

„Elonovo jmenování do představenstva mělo oficiálně vstoupit v platnost 9. dubna, ale Elon ještě téhož dne ráno uvedl, že do představenstva nakonec nevstoupí. Věřím, že je to tak nejlepší. Vždy jsme si vážili a budeme vážit příspěvků našich akcionářů, ať už jsou v naší správní radě, nebo ne. Elon je naším největším akcionářem a my budeme i nadále otevřeni jeho příspěvkům,“ uvedl k celé věci Agrawal.

Co stálo za změnou rozhodnutí doslova na poslední chvíli? Pravdou je, že vstup do představenstva Twitteru by Muskovi zabránil vlastnit více než 14,9 procenta společnosti. Přitom v době, kdy se o Muskově odkoupení části akcií začalo poprvé mluvit, měl jeho podíl ve společnosti Twitter hodnotu 2,89 miliardy dolarů.

Od okamžiku, kdy byl Muskův podíl v Twitteru zveřejněn, začal generální ředitel společností Tesla a SpaceX veřejně tweetovat o svých plánech ohledně společnosti. Nicméně (tak jako ostatně obvykle) není jasné, zda si dělá legraci, nebo své výroky myslí vážně. Na svém twitterovém účtu tak například zveřejnil anketu, zda by Twitter měl přidat editační tlačítko. A nedávno uvedl, že sídlo Twitteru v San Francisku by mělo být přestavěno na útulek pro bezdomovce, a to prý „protože se tam stejně nikdo neukáže“.

Zdroj: theverge.com