Zdroj: flickr.com

Elon Musk láká na představení nových bateriových technologií, do výroby se nedostanou dříve než v roce 2022

Dnešní večer bude mnoho technologických fanoušků sledovat show Tesla’s Battery Day. Představení technologických novinek, které zase o něco více posunou možnosti elektromobility. Celá akce proběhne v Palo Altu v Kalifornii a zúčastní se jí i technologický vizionář Elon Musk. Ten na show také poutal pozornost a slibuje, že technologie, které uvidíme, budou opravdu úžasné a posunou možnosti baterií dopředu.

Zároveň však Musk trochu netradičně tlumí přehnaná očekávání ohledně doby dostupnosti této technologie. Podle něj všechny novinky představené dnešní večer vstoupí do masové výroby až v roce 2022. To znamená, že největší dopad budou mít na projekty Tesla Semi, Cybertruck a Roadster.

Musk také připustil, že Tesla bude i v nadcházejících letech částečně závislá na dodávkách baterií třetích stran, i když většinu produkce bude pokrývat z vlastních zdrojů. Musk uznal, že se zvyšujícím se objemem vyrobených vozů se objednávky akumulátorů z dílen společností Panasonic, LG & CATL a dalších budou spíš zvyšovat.

Zatím nemáme příliš informací o tom, co nám Musk, respektive společnost Tesla, představí. Tweety Muska naznačují, že by se mohlo jednat o novou technologii baterií, která by mohla přinést vyšší měrnou kapacitu a výkon baterie v porovnání se současnými možnostmi. Spekuluje se také o baterii na milion mil, díky které by mohly mít majitelé elektromobilů jistotu, že baterie v jejich voze vydrží velký počet nabíjecích cyklů bez ztráty kapacity.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.