Foto: Pixabay

Elon Musk nyní oficiálně vlastní Twitter

Po měsících právních potyček si Elon Musk přidal Twitter do svého podnikatelského impéria. Dosažení tohoto cíle oslavil tak, že propustil vedoucí pracovníky.

Podle agentury Reuters Musk vyhodil Paraga Agrawala, který ve funkci generálního ředitele Twitteru vystřídal Jacka Dorseyho, a finančního ředitele Neda Segala, kteří byli v té době v budově a byli vyvedeni ochrankou. Vyhozen byl také Vijaya Gadde, šéf politiky společnosti, kterého Musk veřejně kritizoval. Podle The New York Times odešel i Sean Edgett, hlavní právní poradce. Vyhozena byla také šéfka zákaznické sekce Sarah Personette.

Vedoucí pracovníci nicméně dostali slušné odstupné: Agrawal 38,7 milionu dolarů, Segal 25,4 milionu dolarů, Gadde 12,5 milionu dolarů a Personette, která se včera na Twitteru pochlubila, že je z Muskova převzetí nadšená, dostala 11,2 milionu dolarů.

Podle deníku Washington Post Musk plánuje propustit celkem 75 % zaměstnanců Twitteru. Nicméně samotný Musk zaměstnancům řekl, že jde o nepřesný údaj. Rovněž naznačil, že změní způsob, jakým funguje moderování Twitteru, a pravděpodobně zmírní ty zásady, kvůli kterým byl bývalý prezident Donald Trump trvale vykázán z platformy.

A přestože Musk prohlásil, že jeho akvizice Twitteru „není způsob, jak vydělat peníze“, údajně vznesl nápady na snížení nákladů a zvýšení příjmů. Vlády a korporace by mohly za používání Twitteru platit symbolický poplatek a na stole je stále i snižování počtu pracovních míst.

V širším měřítku Musk hovořil o využití Twitteru k vytvoření „X, aplikace pro všechno“, která by se měla podobat čínské aplikaci WeChat, jež začala jako platforma pro zasílání zpráv, ale od té doby se rozrostla a zahrnuje mnoho oblastí, od nakupování přes platby až po hraní her. „V Číně v podstatě žijete na WeChatu,“ řekl Musk zaměstnancům Twitteru v červnu. „Pokud se nám to podaří zopakovat s Twitterem, budeme mít velký úspěch.“

Zdroj: theverge.com