Foto: se svolením Neuralink

Elon Musk odkládá akci, kde má jeho společnost Neuralink představit své technologické novinky

Americká neurotechnologická společnost Elona Muska Neuralink odložila svou nadcházející akci „Show & Tell” o měsíc. Včera ráno generální ředitel společnosti Tesla a SpaceX Elon Musk oznámil na Twitteru, že se předváděcí akce uskuteční 30. listopadu, nikoli 31. října, jak bylo původně oznámeno v srpnu. Musk důvod odkladu neuvedl.

Musk založil společnost Neuralink v roce 2016 s cílem vytvořit implantovatelné zařízení, které by lidem umožnilo přímou interakci s počítačem prostřednictvím mozku – namísto tradičních a pomalejších ovládacích zařízeních jako jsou dotykové obrazovky, klávesnice či hlasoví asistenti.

Když Neuralink naposledy pořádal akci, ukazoval opici, která ovládá videohru svou myslí. Makak měl z obou stran mozku čipy Neuralink a za pomocí banánového koktejlu byl lákán k obrazovce, kde myslí ovládal videohru – konkrétně stolní tenis (neboli pink–pong). Pod článkem připomínáme toto roztomilé video.

Od té doby společnost opustila většina jejích spoluzakladatelů a kolovaly zvěsti, že Musk uvažuje o investici do konkurenční společnosti Synchron, která rovněž vyrábí mozkové čipy. Navíc skutečnost, že společnost Neuralink dosud nezískala povolení Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv k zahájení pokusů na lidech, naznačuje, že se nachází v bodě zlomu. Cokoli, co bude muset příští měsíc předvést, může být proto pro její budoucnost rozhodující, není tedy divu, že se společnost domnívá, že potřebuje více času na přípravu.

Zdroj: engadget.com, cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.