Zdroj: Unsplash

Elon Musk potvrdil, že společnost v roce 2025 nabídne nový levnější model Tesly

Elon Musk potvrdil, že společnost Tesla pracuje na “nové generaci levného” elektromobilu . Musk je přesvědčen, že nový model půjde do výroby nejpozději v druhé polovině roku 2025. Agentura Reuters naznačila, že novým vozem bude malý crossover s kódovým označením “Redwood”. Tesla údajně už rozeslala dodavatelům žádosti o cenové nabídky a předpokládá týdenní objem výroby 10 000 vozidel. Musk již dříve uvedl, že automobilka pracuje na dvou nových modelech elektromobilů, kterých by se dohromady mohlo prodat až 5 milionů ročně.

Vozidla se budou pro začátek vyrábět v texaské továrně Tesla Gigafactory v Austinu a později na dalších místech po celém světě. Musk prohlásil, že novou konstrukční techniku bude “velmi těžké okopírovat”, protože byste museli ” okopírovat stroj, který vyrábí stroj, který vyrábí stroj, který vyrábí stroj…” a tak až do nekonečna.

Varoval však akcionáře před “výrazně nižším” růstem prodejů v roce 2024, protože brzy opadne vlna zájmu o Model 3 a Model Y. Musk předpovídá druhou vlnu prodejů, která začne s příchodem nové generace vozů v roce 2025.

Jak Musk sám přiznal, výrobní plán je však “třeba brát s rezervou”. Musk se již v minulosti ve svých předpovědích mýlil. Sice měl například pravdu, když tvrdil, že Model 3 dorazí v roce 2017, ale spletl se ohledně předpokládané ceny 35 000 dolarů (Model 3 se začal prodávat za necelých 50 tisíc dolarů).

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.