Foto: Unsplash

Elon Musk potvrdil, že Twitter bude nově nabízet zlaté ověřovací ikony

Elon Musk na Twitteru uvedl, že společnost plánuje příští pátek spustit aktualizovaný program Verified s ručním ověřováním a různě barevnými značkami pro různé typy uživatelů. „Zlatá ikona bude pro firmy, šedá ikona pro státní správu, modrá pro jednotlivce (ať už celebrity nebo obyčejné lidi). Všechny ověřené účty budou před aktivací ikony ručně ověřovány, uvedl Musk.

Musk již dříve prohlásil, že Twitter bude „pravděpodobně používat [jinou] barvu ikon pro organizace než pro jednotlivce.“ Teprve nyní však prozradil, jaké tyto barvy budou. Zatím není jasné, zda všichni ověření uživatelé včetně vládních organizací budou muset platit poplatek Twitter Blue ve výši 8 dolarů měsíčně.

V následném tweetu Musk dodal, že „jednotlivci mohou mít sekundární malé logo, které bude ukazovat, že patří k nějaké organizaci, pokud je sama tato organizace ověřila.“ Všichni jednotliví uživatelé však budou mít stejnou modrou značku, „protože hranice toho, od kdy je člověk ‘významný’, je příliš subjektivní,” uvedl.

Musk původně uvedl, že revidovaný program Verified bude spuštěn 29. listopadu, ale jeho poslední tweet uvádí datum 2. prosince.

Zdroj: www.engadget.com