Foto: Wikimedia

Elon Musk představil své vize v čínském časopise, který vlastní čínská agentura pro cenzuru internetu

To, že Elon Musk do světa rád vypouští kontroverzní a šokující zprávy, není nic nového. Nyní ale skutečně překvapil – byť otevřeně prosazuje svobodu projevu, publikoval svůj článek v čínském časopise, který provozuje čínská agentura pro dohled nad internetem a cenzurou (CAC). V tomto článku se Musk pochlubil svými vizemi zahrnujícími udržitelnou energii, mozkové implantáty či výzkum vesmíru.

CAC vznikla v roce 2013 a primárně se věnuje vytváření a prosazování politik týkajících se online obsahu, uživatelských dat a digitální bezpečnosti. S touto agenturou je spjat také její vlastní časopis China Cyberspace (původně New Media). A právě v červencovém čísle China Cyberspace vyšel článek od Muska.

Musk uvedl, že mu bylo nabídnuto, aby se v časopise podělil o svoji „vizi technologií a lidstva“. V samotném článku popisuje a propaguje technologie využívané společnostmi, které vlastní – tedy Teslou, SpaceX a Neuralinkem. Podle něj právě tyto společnosti mohou pomoci dosáhnout lepší budoucnosti lidstva: „Ať už se jedná o Teslu, Neuralink nebo SpaceX, všechny tyto společnosti byly založeny s konečným cílem zlepšit budoucnost lidského života.“

Mezi svými cíli uvádí také soběstačné město na Marsu nebo způsoby, jak lidé mohou interagovat s umělou inteligencí. Musk se také zmínil o dosud nepředstaveném humanoidním robotu Tesla Bot a naznačil, že by měl být pro zájemce ke koupi dostupný za méně než deset let.

Musk se tímto krokem pravděpodobně pokouší předvést čínským představitelům i veřejnosti technologickou zdatnost svých společností. Sám také v článku uvedl, že vítá „více podobně smýšlejících čínských partnerů,“ kteří se připojí k jeho projektům zabývajícím se zkoumáním čisté energie, umělé inteligence, spolupráce lidí a strojů a výzkumem vesmíru.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.