Elon Musk se kvůli svému tweetu opět ocitl u soudu

Jedna ze základních novinářských pouček říká, že „událost definovaná jako reálná, je reálná ve svých důsledcích“. A to je právě jeden z pilířů moci soci současných sociálních sítí, zvlášť když jste dostatečně velkým hráčem. Loni v létě oznámil Elon Musk, že má v plánu za pomoci zahraničního investora nakoupit veškeré akcie společnosti Tesla. Nebyla to pravda (nebo ze záměru velmi rychle přešlo), avšak i tato informace stačila k raketovému nárůstu ceny akcií.

Musk byl následně obviněn úřady z manipulace a navyšování ceny akcií a hrozilo mu, že bude odvolán z vedení Tesly. Nakonec byl celý spor vyřešen pokutou a podmínkou, že na Musk se bude při psaní na svůj Twitter držet reality.

A právě kvůli údajnému porušení této podmínky stanul Musk nyní opět před soudem. Podle obžaloby Securities and Exchange Commission, úřadu jež má v gesci dohled na cennými papíry vydal Musk na svém Twitteru zprávu o tom, že výrobní kapacita společnosti Tesla je půl milionu vozů ročně, což více než o pětinu převyšuje oficiální odhady společnosti.

Podle soudce Alisona Nathana, který spor rozhoduje, se jedná o velmi složitý a neobvyklý případ. SEC v něm argumentuje porušením původní dohody, Muskovi právníci potom příliš tvrdými podmínkami, které omezují práva Muska. První soudní stání skončilo verdiktem, že obě stany sporu mají dva týdny na zhodnocení dosavadního průběhu a svých vzájemných argumentů. Soudce naznačil, že by nejlepším řešením tohoto případu byla vzájemná dohoda.

Zdroj: cnbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.