Foto: Pixabay

Elon Musk se podle svého průzkumu nechá nahradit ve vedení Twitteru

Elon Musk včera spustil další ze svých slavných politických průzkumů na Twitteru, tentokrát vsadil všanc své vlastní vedení. „Měl bych odstoupit z čela Twitteru? Budu se řídit výsledky této ankety,” tweetoval Musk. Anketa skončila a výsledek je: 57,5 % uživatelů hlasovalo „ano”, zatímco 42,5 % hlasovalo „ne” (17 502 391 hlasů).

Zda (a jak a kdy) se Musk bude řídit svou anketou, se teprve uvidí, protože k výsledkům zatím nevydal žádný komentář. Krátce po zveřejnění hlasování (a v době, kdy se již výsledky přikláněly k variantě „ano”) napsal na Twitteru: „Jak se říká, dávej pozor, co si přeješ, protože by se ti to mohlo splnit.” V odpovědi jinému uživateli ve stejném vlákně dodal, že „o práci nestojí nikdo, kdo by skutečně dokázal udržet Twitter při životě. Žádný nástupce neexistuje.” Během ankety byl Musk viděn na mistrovství světa ve fotbale v Kataru s bývalým poradcem Bílého domu Jaredem Kushnerem.

Hlasování následovalo po bouřlivých změnách na Twitteru. Včera sociální síť oznámila změnu pravidel, která uživatelům zakazuje odkazovat na konkurenční platformy, včetně Facebooku, Instagramu a Mastodonu. To mělo za následek zabanování několika uživatelů, včetně zakladatele společnosti Y Combinator Paula Grahama, který Muskovu akvizici Twitteru podporoval již v počátcích.

Následovala masivní odezva, která si vyžádala Muskovu omluvu, který také na Twitteru napsal, že „do budoucna se bude hlasovat o zásadních změnách politiky.”

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.