Foto: flickr.com

Elon Musk si údajně nechal upřednostnit vlastní tweety

Platformer vyzpovídal zaměstnance Twitteru, kteří doznali, že inženýři společnosti skutečně vytvořili systém, který prospívá jejich generálnímu řediteli.

Prezidentův tweet ze Super Bowlu měl totiž vygenerovat téměř 29 milionů zobrazení, zatímco Muskův tweet vygeneroval „pouze” 9,1 milionu zobrazení. Muskův problém s tím, že jeho tweety nemají takový dosah, jaký by si přál, však začal ještě před Super Bowlem.

Asi 80 zaměstnanců Twitteru prý dostalo za úkol prozkoumat možné důvody Muskova klesajícího dosahu. Zaměstnanci zvažovali možnost, že si ho v posledních měsících spousta uživatelů zablokovala a ztlumila. Zkoumali ale také možné technické problémy, protože tweety od uživatelů, jejichž příspěvky obvykle dosahují dobrých výsledků, měl systém webu automaticky propagovat.

Náprava, se kterou společnost přišla, spočívala podle Platformeru v nasazení kódu, který uměle zvýšil Muskovy tweety tisícinásobně, čímž zajistil, že se ve feedech lidí umístily výše než tweety ostatních. Výsledkem bylo, že Muskovy tweety vidělo více než 90 % z jeho 128,9 milionu sledujících, a dokonce i ti, kteří majitele Twitteru nesledují.

Musk se sice k problému dlouze nevyjadřoval, ale svým způsobem změnu uznal. Poté, co si uživatelé začali stěžovat, že vidí stále jen Elona, požádal Musk lidi, aby zůstali naladění, zatímco Twitter provede úpravy „algoritmu”. „Úpravy” však údajně neznamenaly úplné odstranění zvýhodnění Muskových tweetů: podle Platformeru jsou jeho příspěvky stále uměle posilovány, ale již méně než tisícinásobně.

Zdroj: engadget.com