Elon Musk slíbil zkušební verzi Autopilota pro vozy Tesla, které jej nemají

Majitelé vozů Tesla, kteří nemají systém svého vozu vybavený pomocným řídicím systémem Autopilot, budou mít brzy možnost si jej vyzkoušet. Na dnešním zasedání akcionářů společnosti Tesla totiž Elon Musk prohlásil, že má v plánu zpřístupnit bezplatnou zkušení verzi tohoto programu.

Stát by se tak podle jeho slov mělo v „příštích několika měsících“. Musk přitom nespecifikoval ani délku, po kterou bude autopilot k dispozici ani přesné podmínky přihlášení do programu. V současnosti stojí nejnovější verze autopilota 5 000 dolarů pro starší vůz a 1 000 dolarů pokud jej zákazník chce jako nadstandardní výbavu k novému automobilu.

Autopilot Tesly patří mezi oblíbené příslušenství vozů Tesla. Elon Musk navíc přislíbil, znatelné vylepšení jeho schopností, které by mělo přijít s novým upgradem do konce tohoto roku. „Spolehlivost a schopnost Autopilota se během následujících šesti až dvanácti měsíců exponenciálně zvýší,“ slibuje Musk. “Vylepšení jsou velmi rychlé.”

Tesla Autopilot figuroval v poslední době minimálně ve dvou mediálně sledovaných nehodách, z nichž byla jedna bohužel smrtelná. V obou případech byli však zřejmě na vině především řidiči vozidel, kteří nevěnovali jízdě dostatečnou pozornost. Autopilot je totiž jízdním asistentem nikoliv autonomní řídící jednotkou. Řidič proto musí dávat plně pozor na jízdu a být kdykoliv připraven převzít řízení.

Po výše zmíněných nehodách, které navzdory chybě řidičů přinesli automobilce Tesla negativní publicitu, se Tesla zavázala, že bude o schopnostech a funkčnosti systému Autopilot veřejnost lépe a detailněji informovat.

Zdroj: cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.