Foto: Wikimedia Commons

Elon Musk údajně ohodnotil Twitter na 20 miliard dolarů

Podle e-mailu, který se dostal k reportérům z The New York Times a The Information, si Elon Musk cení Twitter na přibližně 20 miliard dolarů (441 miliard Kč). O toto nacenění společnosti se Musk podělil ve zprávě, kterou v pátek zaslal zaměstnancům Twitteru a v níž představil nový program odměňování akcií. Podle Muska tedy hodnota Twitteru musela klesnout, neboť firmu minulý podzim kupoval za 44 miliard dolarů.

Musk v emailu údajně upozornil na nedávné propouštění a uvedl, že finanční situace firmy je stále nejistá. “Twitter se rychle přetváří,” napsal a dodal, že v jednu chvíli byla společnost čtyři měsíce před vyčerpáním všech svých finančních rezerv v hotovosti.

Twitter se od převzetí Muskem neustále potýká s problémy. Na začátku roku 2023 se denní příjmy společnosti údajně snížily o 40 % oproti stavu před rokem poté, co více než 500 hlavních reklamních partnerů odešlo z Twitteru. Řada z těchto společností odešla po chaotickém zavedení služby Twitter Blue, při kterém došlo ke zneužití služby náhodnými uživateli, kteří se vydávali za světoznámé značky. Twitter Blue není mezi uživateli moc oblíbený, podle nedávných zpráv bylo na začátku února v USA pouze asi 180 000 předplatitelů této služby.

Podle webu Platformer Musk v emailu uvedl, že vidí jasnou, ale obtížnou cestu k růstu firmy až k hodnotě 250 miliard dolarů. Musk dále prohlásil, že Twitter umožní zaměstnancům prodávat akcie každých šest měsíců, což jsou podobná pravidla, jaká platí i v jeho společnosti SpaceX. Podle Muska by tento program měl zaměstnancům poskytnout likvidní akcie a zároveň by je měl ochránit před cenovým chaosem, který je spojen s fluktuací ceny akcií veřejně obchodované společnosti.

Zdroj: www.engadget.com