Foto: Pxfuel

Elon Musk údajně plánuje vlastní projekt umělé inteligence na Twitteru

Více než měsíc poté, co Twitter najal dvojici bývalých výzkumníků z DeepMind, údajně pokračuje ve vlastním projektu umělé inteligence. Podle serveru Business Insider Elon Musk nedávno koupil 10 tisíc grafických procesorů pro použití v jednom ze dvou zbývajících datových center společnosti.

Tento nákup ukazuje, že Musk do tohoto projektu vkládá velké naděje, zejména vzhledem k tomu, že by Twitter neměl důvod utrácet tolik peněz za GPU pro datová centra, kdyby je neplánoval využít pro umělou inteligenci.

Projekt údajně zahrnuje vytvoření generativního AI modelu, který by společnost trénovala na vlastním obrovském množství dat. Zatím ale není zcela jasné, jak by Twitter tuto technologii využil. Insider naznačuje, že generativní AI by mohla rozšířit vyhledávací funkce platformy nebo pomoci společnosti při přestavbě jejího reklamního byznysu. Zpráva je zajímavá také v kontextu Muskova nedávného rozhodnutí podepsat otevřený dopis vyzývající k šestiměsíční pauze ve vývoji AI.

Musk je hlasitým kritikem OpenAI, organizace pro výzkum umělé inteligence, kterou v roce 2015 spoluzaložil. „Stále jsem zmatený z toho, jak se z neziskové organizace, které jsem věnoval zhruba 100 milionů dolarů, nějakým způsobem stala ziskovka s tržní kapitalizací 30 miliard dolarů. Pokud je to legální, proč to nedělají všichni?“ uvedl.

Zdá se ale, že jeho spor s OpenAI je spíše osobní. V roce 2018 Musk údajně řekl Samu Altmanovi, jednomu ze svých spoluzakladatelů v OpenAI, že společnost příliš zaostává za Googlem. Proto tehdy navrhl, že by měl firmu vést on, což Altman a další zakladatelé OpenAI odmítli. Boj o moc vedl k Muskovu odchodu z OpenAI, ačkoli veřejně obě strany tvrdí, že Musk odešel kvůli střetu zájmů týkajícímu se společnosti Tesla. Nyní se zdá, že chce své bývalé firmě konkurovat.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.