Zdroj: commons.wikimedia.org

Elon Musk v roce 2017 uvažoval o prodeji Tesly, Apple schůzku odmítl

V posledních dnech se začínají objevovat zajímavé zprávy o možném obnovení vývoje autonomních automobilů pod značkou Apple. Z trochu jiného soudku je další překvapivá zpráva, kterou uvedl v úterý Elon Musk. V roce 2017, v době velké krize značky Tesla, se reálně schylovalo k jejímu prodeji a Musk o tom chtěl jednat právě s Applem. K tomu však nedošlo, protože Tim Cook se odmítl schůzky účastnit.

Musk již dříve uvedl, že elektromobilová značka byla v roce 2017 pouze několik týdnů od naprostého kolapsu. Šlo o období, kdy finišoval vývoj automobilu Model 3, na nějž zároveň bylo značné množství objednávek a zákazníci měli velká očekávání. Tesla však v té době nedokázala  plnit dojednané zakázky a protahoval se i vývoj vozu samotného.

Musk poznamenal, že pro Cooka i Apple se jednalo o velmi špatné rozhodnutí, protože Tesla se od té doby stala nejhodnotnější automobilkou světa a její akcie stouply více než desetinásobně. Vztah značek Tesla a Apple je v některých ohledech velmi blízký. Za dobu své existence si obě společnosti vyměnily mnoho talentů z řad vývojářů a inženýrů. V roce 2015 Musk dokonce žertoval, že Apple je “hřbitov” Tesly.

K nejnovější zprávě o tom, že Apple obnovuje svůj program na vývoj automobilů, řekl Musk, že jde o logický krok. Dodal, že Apple si musí dát pozor, protože automobily jsou ve srovnání s telefony nebo hodinkami velmi složitá zařízení.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.