Foto: Flickr

Elon Musk zakazuje zaměstnancům Twitteru pracovat na dálku

Elon Musk zakázal zaměstnancům Twitteru pracovat na dálku. Pokud zaměstnanci nedostanou výslovné svolení, musí trávit 40 hodin týdně v kanceláři. Informovala o tom agentura Bloomberg na základě první oficiální komunikace všech zaměstnanců společnosti s novým majitelem Twitteru, Elonem Muskem. Musk dále řekl, že zaměstnanci se musí připravit na „těžké časy, které čekají” podnik založený na reklamě, jako je Twitter, a že chce, aby poplatky za předplatné tvořily polovinu příjmů společnosti.

Twitter během pandemie podporoval kulturu práce na dálku a umožnil mnoha zaměstnancům pracovat z domova. Navíc také zavedl pravidelné dny odpočinku pro své zaměstnance, což je další iniciativa, kterou Musk zrušil. Obrat Twitteru prý bude vyžadovat „intenzivní práci”.

Musk na Twitteru nicméně zavádí pouze stejnou vnitřní politiku. Jeho další společnosti, SpaceX a Tesla, také vyžadují povinnou práci v kanceláři, pokud to vedení výslovně neschválí. Když psal oběma skupinám zaměstnanců, uvedl, že klíčová je viditelnost. Vyšší vedení by mělo pracovat viditelně po boku svých podřízených.

Musk ve svém vyjádření dodal, že první prioritou společnosti – po dokončení zavádění služby Twitter Blue – je vyřešit obavy týkající se automatizovaných účtů. Klíčovým pilířem boje Muska a společností Twitter bylo před akvizicí miliardářovo přesvědčení, že společnost nedostatečně informuje o množství falešných účtů, které na její platformě běží.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.