Foto: se svolením Embracer Group

Embracer Group se rozděluje na tři samostatné vývojářské společnosti

Velká videoherní společnost Embracer Group oznámila rozdělení na tři menší samostatné společnosti. Tento krok bude mít vliv i na české studio Warhorse, které pracuje například na akčním RPG Kingdom Come: Deliverance 2. Restrukturalizace této společnosti trvá již devět měsíců a bylo v rámci ní propuštěno téměř 1400 zaměstnanců, zrušen vývoj zhruba 30 her, zlikvidována studia Volition a Free Radical Design a za směšně nízkou cenu (konkrétně 460 milionů dolarů) prodáno studio Gearbox Software. K restrukturalizaci byla společnost Embracer Group donucena poté, co přišla o obchod v hodnotě 2 miliard dolarů (údajně se společností Savvy Games financovanou saúdskou vládou).

První ze samostatných společností ponese název Middle-earth Enterprises & Friends a bude se specializovat na AAA hry a dohlížet na franšízy Dead Island, Killing Floor, Kingdom Come Deliverance, Tomb Raider a Pán prstenů. Mezi studia, která spadají do její působnosti, bude patřit Crystal Dynamics, Dambuster Studios, Eidos-Montréal, Flying Wild Hog Studios, Tripwire, Vertigo Games, české Warhorse Studios a 4A Games.

Druhou společností je Asmodee, která se bude starat o segment stolních her Embracer Group. Mezi tituly, které vezme pod svá křídla, patří Ticket to Ride, 7 Wonders, Azul, CATAN, Dobble a Exploding Kittens. A třetí Coffee Stain & Friends bude společnost zaměřená na indie hry, mezi jejími tituly tedy najdeme Deep Rock Galactic, Goat Simulator, Satisfactory, Wreckfest, Teardown a Valheim.

„Tento krok byl učiněn se záměrem plně rozvinout potenciál každého týmu a poskytnout mu vlastní vedení a strategické směřování,“ uvedl generální ředitel skupiny Embracer Lars Wingefors. „Je to začátek nové kapitoly, kapitoly, které se hodlám i nadále účastnit jako aktivní, angažovaný a podporující akcionář všech tří nových subjektů.“

Zdroj: engadget.com